Do czego służy uchwyt monitora Digital Signage

Aby zainstalować sprzęt Digital Signage w wybranym przez siebie miejscu potrzebujemy odpowiednich akcesoriów i uchwytów. Jest ich wiele typów – począwszy od klasycznych uchwytów naściennych, które stabilnie pozwalają powiesić monitor na ścianie, przez uchwyty pozwalające manipulować pozycją monitora, aż po rozwiązania sufitowe czy podłogowe pozwalające umieścić monitor w nietypowym miejscu.

Cechy uchwytów monitorowych

Wybierając uchwyt musimy uwzględnić kilka parametrów tak, by pasował on do wybranego przez nas monitora.

Udźwig

należy upewnić się, że wybrany uchwyt będzie w stanie udźwignąć wybrany do powieszenia sprzęt. Nie należy też brać uchwytów mających udźwig maksymalny zbliżony do wagi sprzętu, a raczej wybrać taki, który utrzyma monitor z zapasem.

VESA

czyli rozstaw śrub, na których przykręcony jest monitor do uchwytu. Najmniejsze VESY zaczynają się od 50mm x 50mm (dla tabletowych rozwiązań) po 100×100 i 200×200 dla rozmiarów standardowych typu 43”, 55” czy 65” aż po 800×400 czy nawet 900×400 dla dużych monitorów typu 86” czy 98”. Trzeba dokładnie zweryfikować jaką VESĘ ma wybrany monitor i sprawdzić, czy pasuje do wybranego uchwytu

Pion/poziom

wybrany uchwyt przystosowany jest do montażu monitora horyzontalnie lub wertykalnie. Ważne jest by dobrać uchwyt odpowiednio do typu montażu jaki chcemy zastosować

Parametry fizyczne

należy upewnić się, że wybrany przez nas monitor nie jest mniejszy niż szerokość uchwytu, by uchwyt nie wystawał poza obręb monitora. Z reguły uchwyty mają podany calarz obsługiwanych monitorów. Ważne jest też by znać głębokość (grubość uchwytu), by upewnić się, że całość nie wygląda nieestetycznie po zamontowaniu.

Rodzaje uchwytów

Uchwyty ścienne

Podstawowy rodzaj uchwytów stosowanych do wieszania monitorów. Umożliwiają stabilne i bezpieczne powieszenie monitora.

uchwyt do telewizora reklamowego

Uchwyty ruchome

Prócz bezpieczeństwa pozwalają na manewrowanie monitorem już po jego zamontowaniu. Są uchwyty, które pozwalają go przesuwać na boki, pochylać czy nawet obracać. Wszystko zależy od potrzeb projektowych na montażu.

uchwyt regulowany do telewizora

Uchwyty POP-OUT (do ścian video)

Są to uchwyty, które pozwalają na wygodny montaż i późniejszy serwis całej ścianki wideo. Są to rozwiązania, które wysuwają monitor do przodu po kliknięciu i umożliwiając zdjęcie monitora bez rozbierania całej ścianki wizyjnej.

vwpop65-l

Podwieszane i sufitowe

Odmiana montażu sufitowego. Zamiast masywnego uchwytu mamy dwie cienkie, ale wytrzymałe linki, które utrzymują monitor w powietrzu. To rozwiązanie jest często stosowane na witrynach, gdzie problematyczne jest odpowiednie ustawienie monitora na klasycznym uchwycie sufitowym.

uchwyty sufitowe do monitorów

Mobilne (wózki na monitory)

Na rynku znajdują się również rozwiązania, które pozwalają powiesić monitor bez montowania go do jakiejkolwiek ściany. Pozwalają na to wózki mobilne, które można łatwo przesuwać zarówno w ramach jednego pomieszczenia jak i pomiędzy pomieszczeniami. Są doskonałym rozwiązaniem na wszelkiego rodzaju eventy, konferencje czy imprezy firmowe.

wózki jezdne do monitorów

Inne sposoby montażu i akcesoria do nich dopasowane

Prócz powyższych standardowych opcji dostępnych jest wiele innych rozwiązań. Można wieszać monitory na szybie za pomocą magnesu lub mocnej taśmy klejącej, można je również montować w specjalnych maskownicach, które chronią monitor oraz zwiększają estetykę przestrzeni w której wiszą. Profesjonalna firma zawsze stara się dopasować rozwiązania montażowe do potrzeb klienta.

uchwyty vesa do ekranów

Chcesz skorzystać z naszej wiedzy i doświadczenia?

Chętnie pomożemy Ci w zorganizowaniu projektu Digital Signage zgodnie z Twoimi potrzebami. Skontaktuj się z nami!