Czym są playery i urządzenia sterujące

Są to urządzenia, które pozwalają wygodnie i stabilnie zarządzać sygnałem audiowizualnym, wyświetlanym na podłączonym ekranie. Niezależnie od tego czy chcemy wyświetlać treści na monitorze, na ekranie projektorowym za pomocą projektora czy na ścianie LED, potrzebujemy odpowiedniego sprzętu, który odpowiednio skonwertuje sygnał.

Jak mocny musi być taki player?

Wszystko zależy od tego, jakie treści chcemy wyświetlać na ekranie i jakiego rodzaju jest to ekran. Najprostsze rozwiązania dotyczą wyświetlania zdjęć na pojedynczym monitorze z rozdzielczością FullHD – do takiego wyświetlania wystarczy prosty minikomputer za kilkaset złotych. Natomiast, jeśli mamy zasilić obrazem ściankę video 3×3 z ekranami 4k i będą wyświetlane filmy o wysokiej rozdzielczości, to potrzebujemy znacznie mocniejszego sprzętu.

Do wizyjnych ścian LED stosowane są odpowiednie dedykowane konwertery, ponieważ często ściany LED mają nieproporcjonalną rozdzielczość.
W przypadku ścian video o typowych proporcjach, oprócz playera stosuje się dodatkowo splitter obrazu, który pozwala równomiernie rozłożyć obraz na wszystkich monitorach.

Jak wybrać właściwy sprzęt?

Za każdym razem należy wybierać sprzęt o parametrach optymalnie dobranych do danego rozwiązania Digital Signage. Doradzają w tym kierunku eksperci, którzy mają duże doświadczenie z tego typu urządzeniami. Powiedzą oni jak dobrać rozwiązania, które będą optymalne kosztowo, ale zapewnią wystarczającą wydajność całego systemu tak, by pracował on stabilnie i optymalnie wykorzystywał wybrane wcześniej monitory czy ściany LED.

Chcesz skorzystać z naszej wiedzy i doświadczenia?

Chętnie pomożemy Ci w zorganizowaniu projektu Digital Signage zgodnie z Twoimi potrzebami. Skontaktuj się z nami!