ścianki wideo z monitorów

Digital Signage w branży Retail – dla sklepów i sieci handlowych

Wszelkiego rodzaju sklepy – zarówno niewielkie lokale jak i duże salony sprzedaży cały czas szukają sposobów na bardziej skuteczne, szybsze i przynoszące większe zyski rozwiązania reklamowe usprawniające komunikację z klientem. Chcą równocześnie atrakcyjnie pokazać swoją ofertę jak i skutecznie zachęcić klienta do zakupu. Rozwiązania audiowizualne Digital Signage są nowoczesną odpowiedzią na tego typu potrzeby. Monitory, LED i ścianki video pozwalają na czytelną i atrakcyjną komunikację z klientem.

Rozwiązania audiowizualne w salonach sprzedaży

Skuteczność komunikacji audiowizualnej potwierdzają różne badania (raport Samsunga (link)). Wyraźnie wskazuje on, że reklamowane produkty odnotowują spory wzrost sprzedaży (około 30-40%), a 90% klientów uważa takie menu za atrakcyjne i zrozumiałe. Warto zatem takie rozwiązania są opłacalne dla lokali gastronomicznych.

Jakość i animowana treść reklamowa

na monitorze można przygotować niezwykle atrakcyjny wizualnie kontent oraz dodać do niego animacje, które przyciągają wzrok klientów (oko wyłapuje ruch) i zwiększają ich skupienie na ofercie. Taka atrakcyjność treści jest nieosiągalna w innych mediach reklamowych takich jak plakaty.

Automatyzacja i łatwość zmiany oferty

w każdej chwili można zmienić treści wyświetlane na ekranie, zarówno w jednym salonie sprzedaży jak i w całej sieci. Można również zaplanować taką zmianę z wyprzedzeniem, tak by w dogodnym dniu i godzinie treść uległa zmianie.

Oszczędność pieniędzy i czasu

zmiana plakatów czy najnowszych promocji zawsze skutkuje dodatkowymi kosztami wytworzenia nowych materiałów oraz ich wymiany, każdorazowo wymaga to działań pracowników w sklepie. Rozwiązania audiowizualne pozwalają na dystrybucję treści na wszystkie monitory na raz.

Oszczędność miejsca

na jednym ekranie można wyświetlać wiele informacji, gdyż mogą wyświetlać treści animowane i zmienne w czasie (w tak zwanych playlistach). Taka opcja zastępuje kilka plakatów na raz.

Możliwość połączenia z niezależnymi systemami informatycznymi

oprogramowanie pozwala wyświetlane treści synchronizować z systemami zewnętrznymi (np. systemem sprzedaży czy kasą fiskalną) oraz umożliwia budowę narzędzi sprzedażowych takich jak totemy z możliwością uruchomienia usługi kasy samoobsługowej, co znacząco skraca czas sprzedaży i długość kolejek w lokalu.

Profesjonalny wizerunek

korzystając z takich rozwiązań lokal jawi się klientom jako nowoczesny i profesjonalny.

Harmonogramowanie treści

specjalistyczne, ale wygodne w użyciu oprogramowanie pozwala na ustawienie wyświetlanego menu w taki sposób, że w odpowiednich porach wyświetla dedykowane menu. Np. pozwala łatwo w godzinach 9-12 wyświetlać ofertę śniadaniową, od 20 reklamować „happy hour” czy prezentować ofertę weekendową.

Nowoczesne rozwiązania audiowizualne mają wiele zalet, które odróżniają je od innych rozwiązań reklamowych. Mają one szerokie zastosowania w branży Retail. Podstawowe cechy to:

Praktyczne zastosowania rozwiązań Digital Signage w sieciach sklepów

WYŚWIETLANIE KONTENTU NA MONITORZE –
PENDRIVE VS OPROGRAMOWANIE

Jest kilka czynników, które powinno wziąć się pod uwagę myśląc o wyświetlaniu obrazu na monitorach reklamowych.

Kluczowe są pytania:
1. Jaka jest ilość monitorów?
2. Jak często chcemy zmieniać wyświetlany obraz?
3. Czy monitor będzie w obudowie? Czy będzie pozostawione swobodne dojście do monitora?
4. Internet – łącze stałe czy Wi-Fi?
5. Kto zmienia kontent i ile osób chcemy w to zaangażować?

Możemy wyświetlić obraz z pendrive, jeśli to tylko jeden monitor i nie będzie częstych zmian wyświetlanej treści, a dojście do monitora będzie na tyle wygodne, by ten pen-drive wyciągać i wciskać, kiedy potrzeba.

Drugą opcją jest zastosowanie oprogramowania, które zarządza wyświetlaną treścią. Wtedy dojście do monitora jest rzadko wykorzystywane, zarządzanie kontentem odbywa się zdalnie, zmiany obrazu mogą być dowolnie częste, można też ustawić harmonogram wyświetlanej treści. Jeśli monitorów jest więcej, to rozwiązanie jest lepsze. Co ważne, jedna osoba może wygodnie zarządzać wszystkimi monitorami.

Witrynowe ścianki LED, videowall, monitory witrynowe:

WITRYNA MA MOC
Kiedy ostatnio zerknąłeś na witrynę sklepu?

Witryna jest niezwykle ważną częścią lokalu. To wizytówka i pierwsze miejsce kontaktu, z którego płynie komunikat do klientów.

Badania pokazują, że aż 80% klientów decyduje się na odwiedziny w sklepie pod wpływem wyglądu witryny. Badania udowodniły również, że obraz dynamiczny bardziej przyciąga uwagę i wzrok niż obraz statyczny.

Ogromna zaleta DS, to zdalne zarządzanie wyświetlaną treścią, bez konieczności fizycznej zmiany plakatów i to we wszystkich wybranych lokalach na raz.

Digital Signage ma różne rozwiązania dla podkreślenia i wykorzystania mocy witryny: monitory uwzględniające naświetlenie zewnętrzne, ekrany LED, LED transparentny, projektory laserowe, ścianki wideo.

Odpowiednio wykorzystana witryna przynosi efekty.

Monitor doradca

Każdy z nas momentami staje się klientem i wtedy zdarza się, że przydałaby się pomoc:
– W której alejce w sklepie znajdę sos pesto?
– Czy ta sukienka jest też w innych kolorach? Które sukienki z oferty sklepu będą najlepiej leżeć na moim typie figury?
– Jakie wino wybrać do cannelloni ze szpinakiem, by dobrze wypaść przed gośćmi?

Ile razy te i inne pytania chciałeś zadać pracownikowi sklepu, ale akurat był zajęty przez innego klienta, albo z jakiegoś powodu było ci niezręcznie? Samodzielnie przechadzałeś alejki sklepowe, mierzyłeś wzrokiem regały z produktami, czytałeś etykietki win? Czas zakupów wydłużał się niemiłosiernie, a Ty zniecierpliwiony miałeś ochotę porzucić poszukiwania i po prostu w końcu już wyjść…

MONITOR INTERAKTYWNY, na którym znajdziesz odpowiedzi, to wybawienie dla wielu klientów. możliwość wyboru po danej kategorii, przejrzenia katalogu, odczytania mapy sklepu i rozłożenia towaru, wskazanie konkretów – to tylko niektóre opcje.

Zakupy mogą być prostsze – chcesz je ułatwić swoim klientom i dać im dodatkowe pozytywne wrażenia z odwiedzenia twoich punktów sprzedaży? Zapraszamy.

JESTEŚ ZAINTERESOWANY NASZĄ OFERTĄ?